LDC
^ Uz augšu
Pirmdiena, 2018. gada 19. marts
Republikas laukums 2, Rīga, LV-1010
Tālr.: (+371) 6 702 7240
Fakss: (+371) 6 702 7006
e-pasts:
Galvenā
Kontakti
Lapas karte
Burtu izmērs
Uz autorizēto sadaļu
Par autorizēto sadaļu
Par līguma noslēgšanu
Pēdējās izmaiņas: 10.10.2017. 10:02
Nosūtīt draugam
Drukāt

ELEKTRONISKO ZIŅOJUMU IEVADES SISTĒMA

Strauji attīstoties informācijas tehnoloģijām, rodas nepieciešamība pilnveidot arī dzīvnieku reģistra sistēmu, lai ziņas par notikumiem ar dzīvniekiem varētu iesniegt, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, tā aizvietojot papīra veidlapas un paātrinot informācijas apriti.

Elektronisko ziņojumu ievades sistēma (EZIS) izveidota tieši šādam mērķim. Tā regulāri tiek papildināta ar jaunām iespējām, atvieglojot darbu dzīvnieku īpašniekiem. Nav jāpilda papīra veidlapas un jāsūta uz Datu centru ievadei, uztraucoties, vai informācija tiks saņemta un apstrādāta savlaicīgi. Tas ir svarīgi, jo normatīvie akti paredz, ka 7 dienu laikā pēc notikuma datiem jābūt saņemtiem un ievadītiem sistēmā.

Šobrīd elektroniski iespējams paziņot dzīvnieku pārvietošanu, dabīgo lecināšanu, atnešanos (arī abortu un nedzīvi dzimušos pēcnācējus), apzīmēšanu, izslēgšanu, neapzīmēto pēcnācēju izslēgšanu, aizpildīt Pārskatu par stāvokli ganāmpulka novietnē, Cūku kustības kopsavilkumu (arī pašpatēriņam) un grupveida dzīvnieku pārvietošanu (Cūkas, savvaļas dzīvnieki, bišu saimes), iesniegt iesniegumu iestādei par dzīvnieku reģistru un pasūtīt identifikācijas līdzekļus. Izmantojot Elektronisko ziņojumu ievades sistēmu, saimniecībā nav jāuztur Novietnes žurnāls papīra dokumenta veidā.

Līgumu par Elektronisko ziņojumu ievades sistēmas lietošanu var noslēgt tikai ganāmpulka īpašnieks vai viņa pilnvarotā persona (iesniedzot pilnvaru):Uzmanību!!! Līgumu paraksta paraksttiesīgā persona. Pa pastu sūtītus līgumus un autorizētās paroles pieprasījumus nereģistrē!

 

Līgums izdrukai (nav paredzēts sūtīt pa pastu)

 

Par paroles (autorizētas lietošanas tiesību) piešķiršanu

Ar 2015. gada 1. jūniju LDC ir ieviesta jauna kārtība autorizētās lietošanas tiesību piešķiršanai.
Slēdzot līgumu par Elektroniskās ziņojumu ievades sistēmas lietošanu, līgumā norādītajam Lietotājam parole tiks piešķirta automātiski. Tas nozīmē, ka iesniegums paroles piešķiršanai vairs nav jāraksta.
Atsevišķos gadījumos, ja Lietotājam jau ir parole, bet tā ir bloķēta, vai Lietotājs ir persona, kam piešķirta citas lomas parole (ne ganāmpulka īpašnieka vai pilnvarotās personas), iesniegums paroles piešķiršanai būs jāaizpilda no jauna; izdrukai skat. šeit: http://www.ldc.gov.lv/lv/veidlapas/veidlapu_paraugi/

Ievērībai! Līgumā norādītajam Lietotājam, kā arī ikvienai fiziskai personai, kura vēlas izmantot LDC e-pakalpojumus, obligāti jābūt e-pasta adresei, kas jāreģistrē LDC!
Parole tikai datu apskatei (neslēdzot līgumu par datu ievadi) tiek piešķirta iepriekšējā kārtībā.

Tālrunis uzziņām: 67095069 vai 22019664.

Apmeklētāju skaits šodien : 1559   |   Pēdējās izmaiņas 19.03.2018. 18:05
informatīvais tālrunis
67027240